Jak żyć zdrowo?

Zdrowie to jeden z najważniejszych tematów w ostatnich czasachZdrowie to jeden z najważniejszych tematów w ostatnich czasach. Trzeba przyznać, że w porównaniu do lat poprzednich można by powiedzieć, że jakość naszego życia bardzo mocno się podniosła. Mamy dostęp do wielu lekarzy, specjalistów o ogromnej wiedzy. Jednocześnie jednak można zauważyć, że coraz młodsze osoby mają do czynienia z przeróżnymi chorobami o których wcześniej mogłyby się nie podejrzewać. To na co zapadali nasi dziadkowie odnosi się teraz do osób o wiele młodszych. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ ma na to wiele mniejszych czynników. Warto jednak poznać najlepszy “Przepis na zdrowie” autorstwa Julii Bator.

Zdrowie ponad wszystko

Autorka tej wspaniałej książki już wcześniej wydała inne książki odnoszące się do naszego zdrowia oraz jego jakości. Wiele osób na pewno zna słynną książkę “Zamień chemię na jedzenie”, “Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy” czy też “Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta”. Julia Bator jest osobą, która naprawdę zna się na tym temacie i jest w stanie opowiedzieć wiele ciekawostek informacyjnych, dzięki czemu nasze zdrowie bardzo mocno się poprawi. Postanowiła wszystkie swoje uwagi, spostrzeżenia z dnia codziennego zebrać w jedno miejsce i wydać książkę “Przepis na zdrowie“. Jak się okazuje, dzięki niej dowiadujemy się, że za dobrym przepisem na nasze zdrowie stoi…kompetentnie postawiona diagnoza. Tylko dzięki temu można być pewnym, że rozpocznie się właściwe leczenie i uda nam się pozbyć wszelkich problemów zdrowotnych. Za kompetentnie postawioną diagnozę odpowiedzialni są lekarze, specjaliści do których chodzimy. Niełatwo w chwili obecnej znaleźć dobrego lekarza, jednak nie oznacza to faktu, że mamy kompletnie porzucić nasze starania w tym.

Wiedza o zdrowiu

Julia Bator w swojej książce udziela odpowiedzi m.in. na takie pytanie jak schudnąć bez efektu jo jo? Czy w ogóle uda się czegoś takiego dokonać? Jak poprowadzić dietę, aby waga utrzymywała się wciąż na jednym poziomie? Jak sobie radzić z insulinoopornością? Czy da się jeść pysznie, ale nadal cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką? Autorka nie boi się również poruszać takich tematów, które odnoszą się do tematu związanego z naszym libido. Na dodatek wielu rodziców znajdzie tutaj odpowiedź na pytanie odnoszące się do tego, jak powinni zachowywać się w stosunku do swoich dzieci. A czy wszyscy wiedzą jak pomóc dzieciom, które mają do czynienia z dysleksją? Jest to wspaniała książka, która jest zbiorem rozmów z wieloma specjalistami z którymi autorka miała do czynienia. Warto mieć “Przepis na zdrowie” pod ręką.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com