Ważne słowa

W naszym społeczeństwie są osoby, które uważane są za godny wzór do naśladowaniaW naszym społeczeństwie są osoby, które uważane są za godny wzór do naśladowania. Są to takie osoby, które zawsze proszone są o wyrażanie odpowiedniej opinii, jeżeli w naszym życiu, w naszym kraju wydarzy się coś ważnego. Ich opinie są z reguły niepodważalne. Ich mądrość jest widoczna i wiele osób mogłoby się na ich ocenach wzorować. Z ich mądrości mogłoby czerpać wielu polityków, którzy uważają, że mają coś do powiedzenia, jednak skutek jest wręcz odwrotny. Nawet szary człowiek z przyjemnością słucha takich osób. Z przyjemnością sięgamy również po ich książki, jakie co jakiś czas pokazują się na rynku. Jedną z takich pozycji jest “Strefa dobrego zasięgu” autorstwa księdza Adama Bonieckiego.

Autorytet poszukiwany

Ksiądz Adam Boniecki przyszedł na świat w 1934 roku i został katolickim prezbiterem. Do 2011 roku był redaktorem Tygodnika Powszechnego. Uzyskał wiele odznaczeń, w tym m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i wiele innych. Jest to jedna z tych osób, które nigdy nie boją się wyrazić swojej opinii, jeżeli chodzi o ważne wydarzenia dla Polski. Wręcz proszony jest o to, aby skomentował pewne wydarzenia na bieżąco. Jego wspaniała książka ukazała się w 2019 roku i od razu zyskała status bardzo popularnej. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się jaka jest opinia księdza Bonieckiego odnośnie przyszłości kościoła katolickiego w Polsce, to koniecznie  powinien sięgnąć po tą pozycję książkową, którą można zakupić w księgarniach stacjonarnych, jak również w internetowych. Jest to świeże spojrzenie księdza na to co aktualnie dzieje się w świecie katolików i księży, biorąc pod uwagę wszystkie skandale, jakie w ostatnich czasach wychodzą na wierzch.

O księdzu


Strefa dobrego zasięgu” to wspaniała książka, która odpowiada nam również na pytania, czy w chwili obecnej opłaca się być katolikiem, czy wręcz przeciwnie? A może czytelnicy będą chcieli się również dowiedzieć, jak zachowuje się ksiądz za kierownicą. Dlaczego dla księdza Bonieckiego ważne są drzewa? Autor tej książki pokazuje czytelnikom trochę prywatnego świata, dzięki czemu lepiej można zrozumieć jego osobowość. Część książki to również aktualne teksty księdza, które były publikowane na łamach Tygodnika Powszechnego w latach 2018–2019. Ksiądz Adam Boniecki pokazuje nam pewne sprawy, które są tematem wielu skandali, ale stara się uspokoić swoich czytelników. Są to słowa pełne mądrości, dobrych rad, które są nam potrzebne obserwując to co się wokoło nas dzieje obserwując świat katolicki, księży i innych wysoko postawionych hierarchów kościelnych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com